علت چشمک زدن لامپ

چگونه جلوی چشمک زدن لامپ‌ها را بگیریم؟

علت چشمک زدن لامپ‌های کم مصرف و نور ضعیف هالوژن‌های LED

از آنجایی که تحمل چشمک زدن لامپ‌های کم مصرف در شب و در هنگام خوابیدن برای خیلی‌ها دشوار است و بسیاری فکر می‌کنند که ایراد از لامپ یا مهتابی آن‌ها است، این مطلب را برایتان می‌نویسیم.

قبل از این کار شما را به رعایت احتیاط و ایمنی توصیه می‌کنیم لذا حتماً برق منزل را قطع کنید.

در داخل کلیدهای برق یک چراغ کوچک وجود دارد که برای پیدا کردن کلید در شب به کار می‌رود. قاب کلید را با یک پیچ گوشتی دوسو در بیاورید و آن چراغ کوچک را بیرون بکشید، یا حتی یکی از سیم‌های آن چراغ کوچک را قطع کنید. نگران نباشید، اگر برق منزل  را از جعبه فیوز قطع کرده باشید اتفاقی نمی‌افتد. به همین راحتی از شر چشمک زدن لامپ راحت می‌شوید.

این اتفاق در هالوژن‌های ال‌ای‌دی (هالوژن LED) به صورت دیگری خود را نشان می‌دهد. به این صورت که حتی در زمان خاموش بودن این هالوژن‌ها، باز هم احساس می‌کنید که مقدار کمی نور می‌دهند. که با انجام روش قبل این قضیه هم برطرف خواهد شد.

اگر با انجام این کار چشمک زدن لامپ متوقف نشد. احتمالاً به جای سیم فاز، سیم نول به کلید وصل شده. با عوض کردن جای آن‌ها مشکل حل خواهد شد.

تکمیل بفرمائید، با شما تماس می‌گیریم.

دیدگاه خود را بیان بفرمائید

  • کاربر
    احمد
    1398/4/18

    باسلام ببخشید استاد من جایی این مشکل رو دیدم هر کار کروم چشمک زدن لامپ برطرف نشد کلید ساده و بدون لامپ بود بازش کردم سیم فاز هم ازش رد شده بود نمیدنم چه مشکلی داشت

قالب:
جنسیت:
علت چشمک زدن لامپ
تکنیکال بازدید: 4927 تاریخ: آدرس وب