دو فاز شدن پریزها

چرا پریزهای برق دو فاز می‌شوند

شاید تا کنون به یک ایراد عمده برخورده باشید که هنگامی که سیمهای یک پریز را با فاز متر تست میکنید هر دو سیم پریز (فاز و نول) برقدار هستند.
درواقع پریز دو فاز نشده است و فقط سیم فاز سالم است.این مورد ناشی از قطع بودن نول ویا مسیر نول باشد. بوسیله یک لامپ پریز را چک کنید می بینید که لامپ روشن نمی شود. پس باید مسیر نول را چک کنید. معمولا سیم کشی پریزها از یک پریز به پریز دیگر انجام می شود. دریابید که سیم نول پریز معیوب از کدام پریزها عبور می کند و آنها را یک به یک چک کنید. ارتباط سیم های پریز معیوب با پریزی که با آن موازی شده است را چک کنید(البته این چک باید در راستای خط اصلی پریزها به جعبه فیوز باشد). اگر روند کار را به درستی انجام دهید قطعی نول پریز معیوب را خواهید یافت.

 

تکمیل بفرمائید، با شما تماس می‌گیریم.

دیدگاه خود را بیان بفرمائید

 • کاربر
  امیر
  1398/4/8

  مختصرو مفید ...متشکرم

 • کاربر
  جواد
  1398/12/2

  تشکر از آموزشتون مفید بود

 • کاربر
  سعید ساقی
  1400/9/15

  عالی ممنون علت برق دار شدن دستگیره در هم میتونه باشه برق داره

 • کاربر
  الینانظرپور
  1400/12/29

  سلام وقتتون بخیر برای وصل مهتابی به سیم برق داخل دیوار فقط دوتا سیم وجود داره که یکی رنگ مشکی ودیگری زرد هستش میشه راهنماییم کنید چون باید سیم فاز ونول و ارت داشته باشیم برای برقراری جریان برق

  • ادمین 1401/1/19

   گویا محل مورد نظر شما دارای سیم کشی ارت نیست لذا تنها دو سیم دارید. تنها راه ممکن برای تشخیص سیم فاز این است که ضمن رعایت کامل نکات ایمنی، با استفاده از فازمتر سیم فاز را پیدا کرده و سپس با قطع جریان برق اقدام به نصب مهتابی کنید.

قالب:
جنسیت:
دو فاز شدن پریزها
تکنیکال من بازدید: 9293 تاریخ: آدرس وب